JUBILEUSZ

W kończącym się właśnie roku szkolnym minęło 20 lat od założenia Społecznej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego STO na Bielanach. 24 czerwca na Bielańskiej Scenie Kameralnej, przy ul. Żeromskiego 29 odbył się Koncert Jubileuszowy Szkoły. Spotkanie wypełnione było muzyką w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Koncert otworzyły „Małe Nutki” czyli dzieci uczestniczące w zajęciach umuzykalniających dla 5-6 latków, które zaśpiewały piosenkę „Najlepsza jest szkoła muzyczna na Bielanach”. Dzieci przygotowała p.Anita Steckiewicz. Usłyszeć można było  wielu znakomitych młodych muzyków grających na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, flecie, klarnecie i saksofonie. Duży aplauz publiczności wzbudził Zespół gitarowy pod kierownictwem p. Krzysztofa Bandurskiego, który wykonał Concerto grosso a-moll nr 8 A. Vivaldiego oraz pierwszy raz w historii szkoły zorganizowana specjalnie na tę uroczystość smyczkowa orkiestra kameralna, która wykonała „Odę do radości”. Dzieci przygotowały p. Joanna Kowalska, p. Katarzyna Krystyniak i p. Stanisława Janas. Nie zabrakło również kompozycji własnych, tworzonych na zajęciach improwizacji prowadzonych przez p. Kamilę Lewicką. Karolina Lorenc wykonała „Fletowe improwizacje” na flet i fortepian, a Michał Jakubowski otrzymał gromkie oklaski za rock’n’rolla na fortepian i gitarę elektryczną.Koncert zakończył występ chóru szkolnego przygotowanego przez p. Magdalenę Gruziel.

Spotkanie swoją obecnością uświetnił burmistrz dzielnicy Bielany Pan Rafał Miastowski oraz Pani Krystyna Norwa i Pan Rafał Kaczyński z Zarządu Głównego Społecznego Towarzystwa Oświatowego, którzy wręczyli srebrną odznakę STO dyrektor szkoły Pani Kamilii Lewickiej za wielki trud i innowacyjne działania na rzecz muzycznej edukacji dzieci oraz przywrócenia znaczenia roli rodzica w szkole.

Wśród publiczności nie zabrakło przedstawicieli byłych zarządów Samodzielnego Koła Terenowego nr 139 STO, które prowadzi szkołę, absolwentów, rodziców oraz zaproszonych gości.

Przyznano wyróżnienia Zarządu Głównego STO dla osób szczególnie zaangażowanych w działalność społeczną na rzecz szkoły, oraz nagrody i wyróżnienia dyrektora szkoły dla nauczycieli, które razem z dyrektorem wręczała obecna prezes SKT nr 139 STO Pani Kinga Lorenc. Były też upominki dla uczniów, a szczególnie uroczyście pożegnano tegorocznych dyplomantów, którzy kończą muzyczną edukację w szkole na Bielanach.

Jubileusz Społecznej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego STO dowiódł, że jest to szkoła, która kultywuje dobre tradycje z lat poprzednich, ale która nie ustaje w poszukiwaniu sposobów na nowoczesną, kreatywną edukację, szuka innowacyjnych rozwiązań i nie boi się wyzwań. Szkoła, w której dziecko, jego potrzeby i pasje liczą się najbardziej, a atmosfera, która panuje wśród szkolnej społeczności staje się wiodącym wyróżnikiem i siłą tej placówki.

Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom życzymy aby ta wielka pasja, którą tak bardzo widać nigdy nie ustała, by była impulsem do dalszego rozwoju i prowadziła  do kolejnych tak wspaniałych uroczystości.