Koncert 9

Rozkołysz Pieśnią Świat

Chór „LutoSingers” naszej Szkoły pod dyrekcją pani Kasi wystąpił na koncercie „Rozkołysz pieśnią świat’ w Kościele Ewangelicko-Reformowanym. Współwykonawcą i organizatorem koncertu był Chór Kameleon Dzielnicy Mokotów. W programie koncertu znalazły się poruszające utwory o muzyce i jej roli w życiu człowieka. Pierwsza część koncertu poświęcona była św. Cecylii – patronce muzyków i chórzystów, którą wspominaliśmy 22 listopada. Koncert był również okazją do świętowania Światowego Dnia Chóralnego. W trakcie koncertu Uczennica i Absolwent naszej szkoły przeczytali przesłanie World Choral Day:

Śpiewajcie, chóry świata!

Niech wasze głosy wytrysną jak źródła tam, gdzie kiedyś płonął ogień.
Niech wasze głosy rozkwitną jak róże tam, gdzie były pola bitewne.
Wyśpiewajcie wolność, gdzie włada tyrania,
Wyśpiewajcie równość, gdzie panuje bieda,
Wyśpiewajcie miłość, gdzie panuje nienawiść.
Zaorajcie bruzdę i zasiejcie miłość, aby zebrać owoce nadziei.
Niech wasz śpiew powie światu, żeby pokój wziął górę nad wojną,
żeby człowiek chronił ziemię, żeby wszelka dyskryminacja rasowa znikła,
żebyśmy byli razem, jak siostry i bracia,
żeby cała planeta radowała się waszym głosem.

A na finał koncertu połączone Chóry „LutoSingers”, Kameleon” wraz z męskim składem Chóru Rodziców wykonały piękną piosenkę „Ask me to sing – O śpiew mnie proś”.
Dziękujemy serdecznie panu Grzegorzowi za profesjonalny akompaniament, pani Ani za współpracę w przygotowaniu Chóru, pani Kasi za organizację i poprowadzenie całości!
A naszym wspaniałym Chórzystom – gratulujemy z całego serca!